Rekrutacja - technik usług fryzjerskich

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

ZAPISZ SIĘ

symbol zawodu (514105)

Okres nauczania: 5 lat 

System nauczania: dzienny

Technik usług fryzjerskich 

Nauka trwa 5 lat i obejmuje kształcenie ogólne – przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe oraz przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. 

Kształcąc się na kierunku technik usług fryzjerskich zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • pielęgnacji,
  • nietrwałego i trwałego przekształcania włosów,
  • koloryzacji,
  • strzyżenia oraz przedłużania i zagęszczania włosów.

Nasi nauczyciele pokażą Ci, jak fachowo przeprowadzać poszczególne zabiegi fryzjerskie. Poznasz metody i techniki z nimi związane. Zdobędziesz wiedzę o wyposażeniu salonu i stanowiska fryzjerskiego oraz dotyczącą przygotowania fryzjera i klienta do zabiegów. Poznasz tajniki stylizacji, by bez problemu dopasować fryzurę do typu urody, temperamentu klienta oraz do okoliczności czy zajmowanego stanowiska. Pokażemy Ci także najnowsze trendy i nauczymy, jak korzystać z wszelkich nowinek.

Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd, wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług, czyli wśród klientów. Technicy usług fryzjerskich należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnie przygotowanych techników usług fryzjerskich, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej. Analiza ofert pracy z portali internetowych oraz tytułów prasowych, wskazuje na coraz większą potrzebę zatrudniania techników usług fryzjerskich przez pracodawców, którzy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie, posiadających umiejętności zarządzania firmą oraz kierowania zasobami ludzkimi. Najwięcej ofert dla techników usług fryzjerskich kierowanych jest do osób, niezależnie od płci, wykonujących profesjonalnie zabiegi fryzjerskie i posiadających zdolności menadżerskie.

Aby zdobyć tytuł technika usług fryzjerskich trzeba zdać egzaminy potwierdzające dwie kwalifikacje wyróżnione w zawodzie. Są to:

  • FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich
  • FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur


 

 

ZAPISZ SIĘ