Ślubowanie klas pierwszych mundurowych

28.10.2019

W piątek 25.10.2019 r na wadowickim Rynku – Placu Jana Pawła II odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych wojskowych ZS im. AK w Andrychowie ZDZ Katowice – szkoły w Wadowicach, Andrychowie i Kętach.

Uczniowie w towarzystwie zaproszonych gości w tym Burmistrza Wadowic Pana Bartosza Kalińskiego, Starosty Powiatu Wadowickiego Pana Eugeniusza Kurdasa, Pani Małopolskiej Wicekurator Oświaty Haliny Cimer oraz Pana Wiceprezesa Zarządu ZDZ Katowice dra Marcina Jakubowskiego i innych licznych przybyłych gości ślubowali:

Rzetelnie wypełniać obowiązki uczniów, uczyć się pilnie i sumiennie, pracować uczciwie i wytrwale.  Godnie reprezentować nasze szkoły, dbać o ich dobre imię i najwyższy poziom. Szanować nauczycieli i wychowawców, pomagać im w codziennym trudzie ,być odpowiedzialnym, stawiać sobie najwyższe wymagania, kształtować świadomie swoje charaktery i umysły, wolę i uczucia. Sięgać zawsze po ideały prawdy, dobra, miłości i piękna, służyć sukcesom i szczęściu Naszej Ojczyzny.

 

Po oficjalnej części ślubowania odbyły się pokazy Musztry Paradnej oraz pokaz walki w bezpośrednim kontakcie przygotowany przez  uczniów z starszych klas pod przewodnictwem Pana Pawła Żyglińskiego.

Piątek była świętem całej naszej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości i rodziców. Było podniośle, wzruszająco i bardzo uroczyście. Nasza wspaniała młodzież  spisała się na medal!

Nie zabrakło lokalnych mediów i obszernych relacji z naszego wydarzenia.

https://www.wadowice24.pl/magazyn/12221-duze-swieto-mundurowki-w-wadowicach-uczniowie-zdz-niczym-zolnierze-skladali-slubowanie.html

https://wadowiceonline.pl/edukacja/14877-wojskowy-porzadek-na-rynku-uczniowie-zdz-skladali-slubowanie

https://gazetakrakowska.pl/wadowice-uczniowie-jak-zolnierze-skladali-slubowanie-prezentowali-bron-i-walczyli-zdjecia-wideo/ar/c1-14532131?fbclid=IwAR2mY8igJmF0PGqs5Sk3Eg2uy0OqtpcckEsGUPshXk-VHTstmv-coUdvnOI