Projekty europejskie

Miło nam poinrormować, że uczniowie Niepublicznego Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich biorą udział w projekcie Leonardo da Vinci-projekty mobilności.

Projekt w którym mamy przyjemność brać udział nosi tytuł Europejski smak i moda w dobrym guście, jest to projekt wspólny dla kilku szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Od dnia 25.02.2013 w Niepublicznym Technikum rozpoczęła się rekrutacja do proejektu. Uczniowie NT mają okazję wyjechac na trzy tygodniowe praktyki fryzjerskie do Hiszpanii w maju 2013 roku. Kandydaci do wyjazdu mieli napisać CV, List Motywacyjny oraz napisac Indywidualną Ścieżkę Kariery.

W dniu 25.03.2013 odbyła komisja rekrutacyjna. W skład Komisji weszli: Pani Dagmara Wodnicka koordynator projektu, Pani Zofia Wanat- Dyrektor NT, Pani Joanna Bieniek- przedstawiciel NT w Wadowicach.

Rozpatrzono sytlwetki 21 zgłoszonych kandydatur.

Do wyjazdu zakwalifikowanych zostało 10 osób oraz dwie rezerwowe.

Lista osób zakwalifikowanych:

 1. Stanaszek Katarzyna
 2. Kurosad Aleksandra
 3. Stanaszek Magdalena
 4. Kurek Dominika
 5. Matys Małgorzata
 6. Piętoń Karolina
 7. Wójcik Klaudia
 8. Kurek Klaudia
 9. Piekarczyk Klaudia
 10. Giermanska Dominika

Rezerwowa lista:

Joanna Ejzyk

Aleksandra Warchał

 • W dniu 4.04.2013 z listy zakwalifikowanych osób do wyjazdu wycofała się jedna uczestniczka-jej miejsce zastąpiła Joanna Ejzyk, która na liście rezerwowej posiada największą ilość pkt.
 • W dniu 8.04.2013 rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego przygotowujące uczestników do wyjazdu
 • W dniu 12.04.2013 odbyły się pierwsze z cyklu zajęć z zakresu przygotowania kulturowego

 

***********************************************************************************************************************

Informujemy, że grupa uczniów z naszego Zespołu Szkół im. AK w Andrychowie ZDZ Katowice, ucząca się w Zasadniczej Szkole Zawodowej wycjechała na praktyki zagraniczne do Niemiec, do Berlina.

Poniżej przedstawiamy prezentację chłopaków z Berlina oraz artykuł charakteryzujący ich pobyt. Odsyłamy także do naszej strony www.andrychow.zdz.katowice.pl oraz na nasz profil na Facebooku

/Skutecznie do celu czyli My w Berlinie.pptx

/Skutecznie do celu poprzez europejską praktkę.doc

***********************************************************************************************************************************************

Nasze projekty:

 

Tytuł projektu Stylista XXI wieku- nowoczesne fryzjerstwo w wymiarze europejskim - nr 2013-1-PL1-LEO01-37079

 

to Projekt Mobilności realizowany przez Niepubliczne Technikum w Wadowicach  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekt zakłada czterotygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech, w Rimini dla grupy 16 uczniów, kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich.

 

Cele projektu: podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów; umożliwienie im zdobycia doświadczenia na rynku pracy  w Unii europejskiej oraz ułatwienie im osobistego rozwoju, zapoznanie młodzieży z kulturą i obyczajowością włoską, zwiększenie umiejętności w zakresie nauki języków obcych

 

Okres realizacji projektu: zgodnie z umową 01.11.2013-30.06.2014

 

Grupy uczestniczące w projekcie:

 1. Grupa I- 16 osób, miejsce odbywania praktyk – Włochy, Rimini ;  termin: 15.02.2014-15.03.2014