Zespół Szkół im Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ Katowice
szkoły w Andrychowie, Kętach i Wadowicach

Jesteśmy:

• SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW , tytuł nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • LIDER KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE FRYZJER, tytuł Starosty Powiatu Wadowickiego
  • ZASŁUZONY DLA GMINY ANDRYCHÓW, tytuł Rady Miejskiej w Andrychowie
  • SZKOŁA OBJĘTA PATRONATEM HONOROWYM AKADEMII OBRONY NARODOWEJ
  • OD 6-CIU LAT NAJLEPSZA SZKOŁA ZDZ – PUCHAR PREZESA ZDZ KATOWICE

Od 10 -ciu lat organizujemy Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, pod merytorycznym Patronatem Europejskiej firmy Faro i Fale Loki Koki  z udziałem Moskwy, Ukrainy, Słowacji i Czech.

Od kilku lat jesteśmy najlepszą szkołą fryzjerska w Polsce. Nasi uczniowie osiągają tytuły Mistrzów Polski. W roku 2016 uczennica naszej szkoły uzyskała miejsce na podium w  Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie w Paryżu oraz Wicemistrzostwo Świata w Seulu.

Od lat zbieramy wszystkie miejsca na podium w Pucharze Śląska i w Pucharze Beskidów.

W ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzimy dla młodzieży zajęcia :

1. Sztuki walki prowadzone przez instruktora i zawodnika MMA.
  2. Musztrę paradną - głównie dla uczniów szkół mundurowych.
  3. Teatr szkolny - prowadzony przez instruktora, animatora kultury, absolwenta szkoły aktorskiej.
  4. Zespół Śpiewu i  Tańca Ludowego -  prowadzony przez solistkę Zespołu Tańca Ludowego przy AWF w Krakowie.
  5. Akademię Mody i Urody -  w ramach której prowadzimy zajęcia z kosmetyki, kreowania wizerunku i modelingu.
  6. W szkole prężnie działa Wolontariat
  7. Można się rozwijać sportowo w klubie „ZEDZECIK”
  8. Możemy się pochwalić Mini Przedsiębiorstwem „White Angel” prowadzonym przez młodzież  z zachowaniem wszystkich reguł prowadzenia biznesu.

Naszymi sztandarowymi  imprezami w roku szkolnym są:
- Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny „STYLISTA XXI WIEKU”  organizowany w tym roku już po raz jedenasty.
Konkurs Kreowania Wizerunku Postaci „KREATOR”
Pokazy Mody / ostatni to „Mediolan w Andrychowie”/
- Coroczne Spotkanie Świąteczne wszystkich szkół ZS w Andrychowie (szkoły w Andrychowie, Wadowicach i Kętach)
- Organizacja Lekcji Śpiewu Pieśni Patriotycznej wraz z Parafią św. Macieja w Andrychowie, w tym roku po raz szósty
- Corocznie  przeprowadzamy Kurs spadochronowy i SKOKI SPADOCHRONOWE dla uczniów klas wojskowych i nie tylko.
- zajęcia e-sportowe oraz turnieje dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Wzmacniamy podstawowe kierunki kształcenia:

Technikum Informatyczne – e – sportem
Technikum Usług Fryzjerskich – Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy – kosmetyką
Technikum Przemysłu Mody – kosmetyką
Liceum Ogólnokształcące – kosmetyką

Dodatkowymi praktykami zawodowymi w ramach programu NOWA ENERGIA EDUKACJI wzmacniamy szkolenie zawodowe uczniów kształcących się w zawodzie technik logisty i technik usług fryzjerskich.

W ramach Programu europejskiego ERASMUS+ młodzież bierze udział w praktykach zagranicznych w krajach UE, w Anglii, Hiszpanii i  Włoszech.

Szukamy w młodzieży to co w nich najlepsze i pozwalamy się im rozwijać, kreować i budować własną osobowość. Wysoki poziom zdawalności egzaminów zawodowych, który w ostatnim roku oscylował wokół 100%, opieka wychowawcza, budowanie inteligencji emocjonalnej, doświadczenia zawodowego i życiowego pozwala nam wypuścić absolwenta z dobrym przygotowaniem zawodowym, ciekawym kierunkiem kształcenia, przygotowanym do pokonywania przeszkód stawianych przez rynek pracy i życie.