Konkursy

IX Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny Stylista XXI Wieku

 

Nasza szkoła już od 2009 jest organizatorem cieszącego się ogromnym zainteresowaniem Międzynarodowego Turnieju Fryzjersko-Kosmetycznego. Z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników ze szkół zarówno publicznych jak i niepublicznych z terenu Polski południowej oraz spoza granic naszego kraju (Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja). W konkursach corocznie bierze udział około 500 uczestników, w tym: zawodników, modeli, obserwatorów, przedstawicieli firm kosmetycznych
i fryzjerskich, producentów kosmetyków. To prawdziwe święto mody i urody, ale przede wszystkim możliwość pogłębienia umiejętności zawodowych młodych fryzjerów. Podczas turnieju uczestnicy mogą zmierzyć się w różnych konkurencjach są to m.in. plecionki i warkocze na włosach długich, fryzura damska typu BOB, modne modelowanie włosów długich – męskie, fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe, nawijanie płaskie (techniką klasyczną-krzyżową), Faro kreator – ogólny wizerunek postaci, fryzura karnawałowa – włosy spięte do góry, modne modelowanie i strzyżenie męskie, konkurencja kosmetyczna – makijaż ekstrawagancki.

Dotychczas realizowana tematyka konkursów to m.in. : „W bajkowej krainie”, „W krainie baśni
i legend”, „Hollywood na wesoło”, „Etno-Trendy”, „Techno-Trendy”, „Gothik Paradise”,
„Folk-Hairstyles”,  „Na małym i wielkim ekranie”, „Modern-Ballet-Hairstyles”.

W październiku 2017 roku odbędzie się Jubileuszowa X edycja konkursu. Turniej będzie trwał dwa dni i odbędzie się tradycyjnie już w Hotel&Spa Czarny Groń w Rzykach.